Koně

Abychom vám mohli zprostředkovat zážitky z interakce s koněm, jsou naši hiporehabilitační koně pečlivě vybráni každému klientovi “na míru”. Naši koně jsou klidní, vychovaní a společnost lidí mají rádi. Níže se můžete seznámit s koníky, které u nás potkáte.

Joy

Hříbátko, o kterém psaly noviny… Našla jsem ho jako malé, podvyživené vyžlátko, které zažilo špatné zacházení a nedostatek potravy už od malička. Na to, co zažil, byl ale absolutně důvěřivý a klidný koník. Nic ho nerozházelo. Uměl a umí si lehnout vedle pracujícího bagru a spokojeně usnout… Je to pomalý obr, s velkou láskou k jídlu, klidným charakterem, kterého opravdu hned tak něco nerozhází!

Puňta

aneb Neviditelný Válečník. Punťa přišel jako skoro tříletý také z “ uměleckého “prostředí,z cirkusu! Byl cvičen pro vystoupení v manéži,krásný a hodný kůň. Nic moc neuměl,ale je to klidný a vyrovnaný kůň a tak se vše naučil velmi rychle a je naším věrným parťákem,kterého děti milují!

punta
vednulka

Vendulka

Ponička,která byla “vysvobozena” od kolotočů…chodila pořád dokola s vyvázanou hlavičkou,až jednoho dne nechtěně zabřezla a už ve 3 letech porodila první hříbě. Krásnou zdravou klisničku. A tak jsem ji potkala. Nechteli ji za žádnou cenu prodat! Ale nedala jsem se a nakonec prodali-zjistili totiž,že Vendy je opět březí… Neváhala jsem ani minutu,Vendulku s hříbětem vedle sebe i v břišku naložila a odvezla DOMŮ… Jako by věděla,jak moc bolesti a utrpení jsme jí ušetřili,i když odvozila spoustu generací našich dětí,je to pořád nejhodnejší ponička,kterou jsem za život potkala!

Poisa

Poisík je 18ti-letý valach plemene český teplokrevník. Než se dostal k nám, jeho život se točil kolem parkurového skákání. Teď už si užívá poklidný koňský život a se svou majitelkou se věnují rekreačnímu ježdění. Vzhledem k jeho větší výšce je při hiporehabilitacích využíván zejména při péči o koně a kontaktu s klientem ze země.

punta

Diego

Hříbátko naší babičky Poly. Westernový kůň s úžasným rodokmenem,který by mohl závodit,ale zůstal s námi,doma,v klidu a pohodě,a je naším spolehlivým,talentovaným a velmi oblíbeným členem týmu už spoustu let!