Další zooterapie

Canisterapie

Canisterapie neboli terapie pomocí psa je dalším typem zooterapií, které při práci s klientem využíváme. Přítomnost psa, péče o něj i aktivity se psem mají blahodárný vliv na psychiku člověka. Canisterapie je vhodná pro všechny věkové kategorie a její podoba je uzpůsobena potřebám klienta. Může být doplňkových programem při hiporehabilitacích nebo ji lze aplikovat samostatně.

Felinoterapie

Kočky doprovází člověka jeho životní cestou už přes 4 tisíce let. Ve starověkém Egyptě byly uctívané, v Evropě byly zpočátku vítané především pro svou schopnost chytat myši.
V dnešní době kočky představují především oblíbené domácí mazlíčky, kteří dělají lidem společnost a pomáhají tvořit teplo domova.
Majitelé koček často potvrzují, že kočky mají léčitelské schopnosti a umí vycítit, že člověka něco trápí a převzít tak trápení na sebe. A právě této schopnosti využívá felinoterapie tím, že zlepšuje stav nemocného člověka.
Klienti se s kočkou mazlí, hladí jí a často si s ní i povídají a svěřují jí svá přání. Neurologicky nemocným dětem pomůže kočka ke zklidnění. Hlazením jemného kočičího kožíšku se aktivuje motorika ruky a prstů.

Caviaterapie

Morče ne jenom mazlíček, ale také malý “léčitel”.
Nejčastěji se využívá v dotykové aktivitě, dotyk je druhem komunikace a morče má rádo drbání za ušima a různé hry. Můžeme s nimi prolézat bludiště, přelézat překážky či “panáčkovat”. Jsou zvědavé a aktivně komunikují různými akustickými prvky. Nešplhají, neskáčou a proto jsou výborné ku příkladu pro klienty na vozíku.
Výborní pomocníci pro zlepšení životní pohody. I jen pouhé pozorování, popř.péče o ně. Celkově pomáhají pozitivně zvládat léčbu.
Nejčastěji u autistů, klienty s demencí, duševními a neurologickými poruchami a epilepsií.