Další zooterapie

Canisterapie

Canisterapie neboli terapie pomocí psa je dalším typem zooterapií, které při práci s klientem využíváme. Přítomnost psa, péče o něj i aktivity se psem mají blahodárný vliv na psychiku člověka. Canisterapie je vhodná pro všechny věkové kategorie a její podoba je uzpůsobena potřebám klienta. Může být doplňkových programem při hiporehabilitacích nebo ji lze aplikovat samostatně.
Naše certifikovaná canisterapeutické fenka Odettka je představitelem malého plemene zvaného papillon. Její malá velikost umožňuje přímý kontakt s klientem na klíně. Miluje ale také házení míčku, předvádění triků a překonávání různých překážek, což může být naplní aktivního programu nejen pro děti. Díky její povaze a velikosti je vhodná například i pro děti, které se bojí psů a rády by tento strach překonaly.
Canisterapie s Odettkou může probíhat na ranči nebo jinde venku (v závislosti na počasí), v místě vašeho bydliště nebo vás můžeme navštívit ve vašem zařízení (pobytová zařízení, stacionáře, školy apod.).

Felinoterapie

Kočky doprovází člověka jeho životní cestou už přes 4 tisíce let. Ve starověkém Egyptě byly uctívané, v Evropě byly zpočátku vítané především pro svou schopnost chytat myši.
V dnešní době kočky představují především oblíbené domácí mazlíčky, kteří dělají lidem společnost a pomáhají tvořit teplo domova.
Majitelé koček často potvrzují, že kočky mají léčitelské schopnosti a umí vycítit, že člověka něco trápí a převzít tak trápení na sebe. A právě této schopnosti využívá felinoterapie tím, že zlepšuje stav nemocného člověka.
Klienti se s kočkou mazlí, hladí jí a často si s ní i povídají a svěřují jí svá přání. Neurologicky nemocným dětem pomůže kočka ke zklidnění. Hlazením jemného kočičího kožíšku se aktivuje motorika ruky a prstů.

Caviaterapie

Morče ne jenom mazlíček, ale také malý “léčitel”.
Nejčastěji se využívá v dotykové aktivitě, dotyk je druhem komunikace a morče má rádo drbání za ušima a různé hry. Můžeme s nimi prolézat bludiště, přelézat překážky či “panáčkovat”. Jsou zvědavé a aktivně komunikují různými akustickými prvky. Nešplhají, neskáčou a proto jsou výborné ku příkladu pro klienty na vozíku.
Výborní pomocníci pro zlepšení životní pohody. I jen pouhé pozorování, popř.péče o ně. Celkově pomáhají pozitivně zvládat léčbu.
Nejčastěji u autistů, klienty s demencí, duševními a neurologickými poruchami a epilepsií.